MUZEUM NIEPODLEGŁOŚCI UKOŃCZONE

Z radością informujemy, że prace remontowo-konserwacyjne w Muzeum Niepodległości w Warszawie zostały zakończone. Prace, które rozpoczęły się w styczniu 2018 r., prowadzone były etapami i obejmowały całość budynku – od piwnic aż po dach oraz teren wokoło. Już wcześniej pisaliśmy o przebiegu prac na tym obiekcie: przeczytać tutaj >> oraz tutaj >>.

Dodatkowo w tym roku mieliśmy przyjemność gościć na terenie budowy przedstawicieli Stowarzyszenia Kamień. Remontujemy warszawskie zabytki, których relację z wizyty można przeczytać tutaj >>.

W czasie prac, które trwały 21 miesięcy udało nam się m.in. odzyskać pomieszczenia w zasypanych piwnicach, które osuszyliśmy, odgrzybiliśmy oraz wykonaliśmy nowe stropy i podłogi. W rezultacie odgruzowaliśmy ponad połowę obiektu. Nowe stropy i podłogi zostały wykonane w całości budynku, wraz z klatkami schodowymi, które przystosowaliśmy do obowiązujących przepisów, natomiast zastałe stare przeszły remont. Obiekt otrzymał całkiem nowe instalacje elektryczne, wod-kan, C.O. C.T wraz z wentylacją i klimatyzacją dostosowane do obiektów muzealnych. Dokonaliśmy również montażu nowej stylizowanej stolarki oraz przeprowadziliśmy renowację istniejących jej elementów.
Prace również odbywały się na elewacji obiektu, która wraz z tarasami przeszła gruntowną renowację. Teren wokół został na nowo zagospodarowany wraz z nasadzeniem nowych rośli oraz wykonaniem nowych rzeźb i renowacją starych zdobiących elewację ogrodową.

Obiekt będzie służył nie tylko jako muzeum, ale znajdować się będzie w nim również jego administracja wraz z dyrekcją. Dzięki przeprowadzonym przez nas pracom obiekt na nowo może zostać otwarty dla zwiedzających.

Wkładamy serce w kamień.